SUPERŚWIATŁO.PL

Wszystko co musisz wiedzieć o źródłach światła, oświetleniu, pomiarach oświetlenia, obliczeniach źródeł światła i projektowaniu instalacji oświetleniowych.

Oświetlenie elektryczne -

Światło -

Barwa światła -

Oświetlenie dekoracyjne -

Instalacje oświetleniowe - Przykłady różnych instalacji oświetleniowych stosowanych w budownictwie. Dowiedz się więcej o oświetleniu architektonicznym, zobacz przykład oświetlenia basenów lub oświetlenia ogrodów. Poznaj elementy, jakie wchodzą w skład instalacji oświetleniowych.

Transformator oświetleniowy - Dobór transformatorów oświetleniowych i zasilaczy oświetleniowych. Poznaj nowoczesne i niezawodne zabezpieczenia instalacji oświetleniowych. Poznaj nowoczesne układy zasilające stosowane w oświetleniu dekoracyjnym, zobacz przykłady niezawodnych instalacji oświetleniowych.

Wyłącznik oświetleniowy - Wyłączniki oświetleniowe stosowane w oświetleniu, zobacz co oferują producenci wyposażenia instalacyjnego, nowe trendy w budownictwie. Poznaj przepisy regulujące dobór odpowiedniego osprzętu elektroinstalacyjnego.

Oprawy oświetleniowe - Przegląd opraw oświetleniowych dostępnych na rynku. Tutaj dobierzesz oprawy oświetleniowe do konkretnych zastosowań. Dowiedz się jak prawidłowo zaprojektować instalacje oświetleniową. Prawidłowe oświetlenie miejsca pracy ma wpływ na Twoje zdrowie.

Czujniki ruchu - Czujniki ruchu i wyłączniki oświetlenia, zobacz co powinno być zainstalowane w Twojej instalacji oświetleniowej. Zastosowanie automatycznych czujników przynosi oszczędności w rachunkach za prąd.

Żarówki LED - Żarówki LED to nowoczesne i energooszczędne źródła światła. Stosowanie żarówek LED w instalacjach oświetleniowych daje wymierne oszczędności w rachunkach za energię elektryczną. Dowiedz się jaki typ oświetlenia LED jest idealny do Twoich potrzeb.

Przewody elektryczne - Na stronie zebrano różne typy przewodów elektrycznych i osprzętu elektrycznego stosowanego w instalacjach oświetleniowych. Dowiedz się jakie przewody stosuje się w trudnych warunkach (wysoka temperatura, światło UV, oleje)

Programy do projektowania - Poznaj najnowsze programy do projektowania oświetlenia znanych producentów. Pobierz katalogi opraw oświetleniowych i przykłady realizacji instalacji oświetleniowych. Wybierz program najlepszy dla Twoich zastosowań (DIALUX, RELUX, CALCULUX, LITESTAR).

To wszystko poznasz już wkrótce na naszym portalu SUPERŚWIATŁO.PL


Strona Główna

Istota Światła

Fizyka Światła

Źródła światła

Prawidłowe oświetlenie

Dobór oświetlenia

Oświetlenie domowe

Projektowanie oświetlenia

Instalacje Oświetleniowe

Sterowanie i zasilanie

Montaż i odbiór oświetlenia

Konserwacja oświetlenia

Przepisy dotyczące oświetlenia

Słownik pojęć świetlnych

Producenci oświetlenia

Sklepy oświetleniowe

Ciekawe strony

statystyka